v
ارسال سفارشات به سراسر کشور
شماره های تماس: 09123692785 -88618425 ایمیل :Info@citygenn.com

خرید با ارز دیجیتال


١٣٩٩/٢/٣٠
خرید با  ارز دیجیتال

همانطور که می دانید ارزهای دیجیتال کاربردهای فراوانی داشته و امکانات بسیاری را در اختیار مخاطبین قرار می‌دهند. اولین کاربرد ارزهای دیجیتال انتقال پول با کارمزد کم و سرعت بالاست. به گونه‌ای که در برخی از موارد، ۱۰۰ میلیون دلار را در کمتر از ۳ دقیقه و با کارمزد کمتر از ۱ دلار منتقل می‌کند همچنین استفاده از ارزهای دیجیتال تحولی بزرگ را در سیستم پرداخت به وجود آورده است. طبق گزارش رسانهSkynova ، بیش از ۳۰ درصد مشاغل و کسب و کارهای کوچک در ایالات متحده از روش پرداخت با ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند. در رابطه با کاربرد ارزهای دیجیتال در سیستم پرداخت چندین نکته قابل توجه وجود دارد که هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ عملی تعریف می‌شوند و زمینه برای پذیرش ارز دیجیتال برای پرداخت را فراهم می‌کنند.
ارزهای دیجیتال، واسطه ها را از میان بر می دارند و دست آنها را در معاملات کوتاه می‌کنند. با پذیرش پرداخت ارز دیجیتال در ایران، مشتریان به‌ جای اینکه پول خود را در جایی مثل حساب بانکی ذخیره کنند، از طریق یک کیف پول دیجیتال (wallet) به آن دسترسی خواهند داشت. در حالی که ارزهای دیجیتال در خط مقدم فناوری‌های روز دنیا قرار دارند، انواع مختلف تقلب و کلاهبرداری مالی را از بین می‌برند، ضمن اینکه ارزهای دیجیتال فقط یک کلید برای دسترسی صاحبان حساب دارند و فضای امنیتی بیشتری را برای کاربران ایجاد میکنند.


مزایای پذیرش ارز دیجیتال در ایران
پذیرش پرداخت ارز دیجیتال در ایران در مقام مقایسه با روش سنتی پرداخت دارای مزایایی است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:
1- کارمزد تراکنش کمتر: وقتی که یک سیستم مرکزی و واسطه‌ای در اکوسیستم پرداخت وجود نداشته باشد، طبیعی است که هزینه کارمزد تا حد قابل توجهی کاهش می‌یابد.
پذیرش ارز دیجیتال به عنوان ابزاری برای پرداخت کالاها و انواع خدمات می‌تواند هزینه‌های ناشی از پرداخت را به کمتر از یک درصد به ازای هر تراکنش کاهش دهد.

2- محافظت در برابر کلاهبرداری: استفاده از کریپتوکارنسی در امر خرید و فروش، فروشندگان را از بازپرداخت جعلی هزینه‌ها و سایر روش‌های کلاهبرداری حفظ می‌کند. در یک روش سنتی، امکان معکوس شدن هزینه پرداخت‌ها وجود دارد و ممکن است که هزینه پرداخت‌شده توسط مشتری به وسیله سیستم به کارت اعتباری او برگردانده شود. با توجه به امنیت فوق‌العاده در سازوکار ارزهای دیجیتال، چنین اتفاقی محال است.
3- افزایش میزان فروش: با توجه به محبوبیت ارزهای دیجیتال در کشور ما پذیرش پرداخت ارز دیجیتال در ایران می‌تواند به گسترش کسب‌وکارها و افزایش فروش آنها منجر شود. همچنین فروشگاه و انواع برندها می‌توانند با پذیرش ارزهای دیجیتال در حوزه پرداخت، محدوده فروش خود را از بین ببرند و تجارت خود را به عرصه بین‌المللی بکشانند.
4- راحتی در پرداخت برای مشتریان: پذیرش پرداخت ارز دیجیتال در ایران، روش‌های بیشتری را برای پرداخت به مشتریان ارائه می‌کند و در عین حال باعث اطمینان خاطر آنها در بحث امنیت خرید می‌شود. یکی از عواملی که می‌تواند مشتریان را بیش‌ازپیش به خرید از فروشگاه‌ها ترغیب کند، قابلیت‌های مختلف در امر پرداخت هزینه‌هاست.
 
امنیت      –      سهولت            منفعت

پیدا کردن فروشگاه ها و پذیرندگانی که به طور مستقیم از کریپتوکارنسی پشتیبانی می کنند، گزینه دیگری برای خرید اقلام زندگی روزمره خود با رمزارز هاست. چه بسا ممکن است یک فروشگاه پذیرنده رمزارز در نزدیکی محل زندگی شما پیدا شود و بتوانید نیاز های خود را با آن رفع کنید. طرفداران اکثر رمزارز های معروف، لیستی از فروشگاه ها و پذیرندگان آن رمزارز را در اینترنت گردآوری کرده اند که در آن ها می توانید لیستی از فروشگاه های آنلاین و یا فیزیکی پذیرنده آن رمزارزِ به خصوص را مشاهده کنید. به عنوان مثال، طرفداران  بیت کوین کش، فهرستی از پذیرندگان مستقیم BCH با کمک یکدیگر گردآوری کرده اند که با کلیک بر روی این لینک می توانید آن را مشاهده کنید. با یک جستجوی ساده در گوگل می توانید لیست مشابهی برای سایر ارز های رمزنگاری شده از جمله دش، مونرو و بیت کوین نیز پیدا کنید. بعضی افراد دریافته اند که خرید مستقیم اقلام به چرخه ارز های رمزنگاری شده کمک می کند؛ زیرا بازرگانانی که مستقیماً دارایی های دیجیتال مانند BCH را  پذیرفته اند به سرعت آن ها را به فروش نمی رسانند.
خرید کالا و خدمات انتقال پول بین کشورها، سرمایه‌گذاری و حفظ ارزش دارایی،‌ همه امکاناتی هستند که با کمک ارزهای دیجیتال میسر می‌شوند.

ما در فروشگاه سیتیژن این امکان را برای مشتریان گرامی فراهم کردیم تا در صورت تمایل بتوانند خرید خود را با پرداخت ارز دیجیتال انجام دهند.
ارزهای مورد پذیرش: بیتکوین، اتریوم، تتر، ترون، ماتیک، کاردانو، پولکودات، سولانا، لایتکوین، چین لینک


به امید روزی که تمام فروشگاه ها و سایت های اینترنتی به طور مستقیم از رمزارز ها نیز پشتیبانی کنند و دیگر مجبور نباشید برای خرج کردن رمزارز هایتان آن ها را به ارز های رایج تبدیل کنید.